close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nowy Barton N - problem z obrotami

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: Snajper dodano: 04 cze 2016, 00:31

Jeśli mogę dodać coś od siebie. :)
Istnieje też możliwość, że śruba regulacji wolnych obrotów przestawia się od drgań. Ja miałem taki przypadek. Problem rozwiązało wyregulowanie i obrotów i kilka kropli profesjonalnego lakieru do paznokci ;) Od tamtej pory mam spokój. Niby domowa i śmieszna metoda, ale zadziałała. Przyjrzyj się, czy śruba nie zmienia położenia (można zrobić znaczek markerem)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 04 cze 2016, 11:07

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Więc tak: odpaliłem rano tak jak napisał Beniamin, wydawało mi się że ciut wysokie obroty - po przejechaniu stanąłem i wrzuciłem na luz chciałem sprawdzić czy zgaśnie, no i stał na luzie, obroty ok. tysiąca, jednak dodałem leciutko gazu i od razu wkręcił na ok 3 tyś i już nie schodził. Ponowiłem próbę i znów to samo, na luz, bez gazu obroty ok tysiąca, jednak znów po dodaniu leciutko gazu zwiększają się obroty i już nie spadają. Czy to normalne ?

A co do użycia lakieru do paznokci, to oglądałem filmik jak to zrobić, i rozumiem że pierwsze musiałbym wykręcić całą śrubę, czy jakoś tylko lekko nałożyć tego lakieru ?

Dzięki z góry i pozdrawiam.
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: beniamin82 dodano: 04 cze 2016, 15:53

Tak?
https://youtu.be/QIa7cC0lleA

Może nieszczelności na dolocie, tzw fałszywe powietrze.
Nieszczelność między gaźnikiem a głowicą.

Może nim zaczniesz się załamywać to nagraj dźwięk albo filmik. Zobaczymy
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 04 cze 2016, 16:07

Postaram się jutro nagrać jak będę miał dostęp do motorka :)
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: bogdan64 dodano: 04 cze 2016, 20:18

Sprawdż luz na lince "gazu", tosą typowe objawy gdy go niema.
bogdan64
Forumowicz
 
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2009, 17:18
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: razzos dodano: 06 cze 2016, 07:52

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Czytam ten wątek i dokładnie jakbym widział swoją obecną sytuację. Nowy Barton N125, objawy identyczne jak u autora.

Próbowałem regulować wolne obroty, ale dużego efektu to nie dało. Spróbuje jeszcze zobaczyć luz na lince gazu, jak zasugerowano poniżej i napiszę czy zdało to rezultat.

Pozdrawiam
razzos
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2016, 07:45
Motocykl: Barton N125
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 06 cze 2016, 21:05

Więc udało mi się dziś znaleźć trochę czasu żeby się przejechać i nakręcić filmik :)

Przejechałem jakieś 15 km po czym nagrałem filmik ukazujący problem nieschodzenia z obrotów(?)


Odpaliłem, włączyłem kamerkę, w 3 sek. dodałem leciutko gazu i od razu puściłem, lecz jak widać obroty idą w górę cały czas do 3 tyś i utrzymują się chociaż gaz dawno puszczony i w ogóle nie schodzą.

W ogóle obrotomierz jakoś wydaje mi się dziwnie chodzi ale może to tak ma być :)

pozdrawiam
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: beniamin82 dodano: 06 cze 2016, 21:13

Na moje to jakby fałszywe powietrze łapał. Spróbuj delikatnie dokręcić śruby mocujące kolektor ssący (łącznik między głowicą a gaźnikiem).
Jeżeli to nie pomoże to jedź na serwis, niech to odkręcą i skręcą na silikonie silnikowym. Sam tego nie rozkręcaj żeby gwarancji nie stracić.

1) Oczywiście luz na lince gazu masz, taki kilka mm nim zacznie reagować?
2) Czy linka odbija? Manetka sama wraca jak jest puszczona? Spróbuj jeszcze zamiast puścić manetkę, pchnąć ją z powrotem.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: lisq1 dodano: 07 cze 2016, 01:20

Hmm ja w ostatnich dniach uporałem się z tym problemem gaźnika (zawieszające się obroty) przez wkręcenie prawie na max śruby od mieszanki, to ta od spodu gaźnika. Zawieszanie na obrotach zniknęło ale zostało słabe odpalanie a w zasadzie brak odpalenia bez ssania i niemożność wyregulowania wolnych obrotów.
lisq1
Forumowicz
 
Posty: 99
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:56
Motocykl: Benyco BR 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 07 cze 2016, 10:37

Dokrecilem te śruby między gaznikiem i głowica za radą Beniamina i faktycznie juz wraca na niskie obroty po odjęciu gazu, sam silnik tez jakby lepiej pracował, wiec póki co jest dobrze :) luz na manetce był

Dzięki za pomoc :)
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron