close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zontes Panther 125

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 21 cze 2014, 20:31

Witam ponownie,
nie wiem czemu, ale wcześniej nie przywiązywałem do tego większej uwagi, jednak teraz widzę, że zębatka ma luzy...Jedna śruba złamana, reszta nie trzyma za dobrze. W tygodniu spróbuje go dowieść do serwisu, jednak czego się spodziewać? czy te śruby są połączone z felgą czy może da się to jakoś zregenerować. Wiem, że jakość kiepska, ale może dowiem się, że samemu można to zrobić?

http://zapodaj.net/efe9777021ebc.jpg.html
http://zapodaj.net/2e4b23fe0852d.jpg.html
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 24 cze 2014, 23:48

Moją przygodę z moto zacząłem na krótko z 13 lat temu, wspominam to : Więcej pchania, mniej jeżdzenia.
Dzisaj oddałem motocykl do mechanika, jechało się całkiem przyjemnie, rano nie chciał tylko zapalić. Mechanik stwierdził, że dopiero za tydzien może zająć się zębatką, ale mogę sobie pyrkać te kilka km. Na drugim skrzyżowaniu moto zgasło. Pomyślałem: kranik źle odkręcony. Przekręciłem, i jazda,po 2 km,zatrzymałem się i cisza. Kolejne 2,5km pchałem go do domu(chyba jest to mi pisane).
Kumpel posprawdzał, i twierdzi że na 80% moduł zapłonowy do wymiany. Sprawdzał to urządzeniem do mierzenia napięcia? Czy ten moduł kupuje sie konkretny pod dany model motocyklu?
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: beniamin82 dodano: 25 cze 2014, 08:14

Zanim wyrzucisz pieniadze a moduł zapłonowy to sprawdź inne i bardziej oczywiste rzeczy.
1) popstrykaj tym czerwonym guzikiem na prawej manetce, on czasem potrafi doprowadzić do nagłego zgaśnięcia motocykla
2) poruszaj stopką na której stawiasz motocykl, tam jest zamontowane zabezpieczenie które nie pozwoli na jazdę z otwartą stopką.

Oba te urządzenia odcinają zapłon! A często zdarza się że coś tam nie styka.

Dobrze zrozumiałem że ze względu na brakującą śrubkę mocującą zębtakę oddajesz motor do mechanika?
Nie wiem ile się w UK płaci mechanikowi, albo ile się zarabia, ale na twoim miejscu wykreciłbym tę śrubkę z co jest obok.
Pojechał do sklepu "metalowego" kupił taką samą (ważne żeby była taka sama twardość, na śrubie powinny być takie numerki np. 8.8).

Na twoim zdjęciu widzę że zabezpieczenia śrubek a zębatce nie są dogięte, i dlatego śrubki mogą się gubić.
Tam jest taka blaszka, ktora łaczy dwie sąsiadujące śruby.
Blaszka ta ma takie nacięcia jakby, które trzeba śrubokrętem dogiąć do śruby.
Wtedy śruba nie potrafi się samoczynnie odkręcić.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 25 cze 2014, 22:45

Guzik był molestowany, a o stopce ...odkryłem wcześniej że moto gaśnie jak postawie na stopce, ale zgaśnięcie w trakcie jazdy mnie wybiło z tropu.
Z kumplem sprawdzaliśmy wszystko na stopce, i pewnie dlatego wyszło mu że moduł. Poruszałem stopką i moto nie od razu, ale odpalił.
Byłem na przejażdżce właśnie, i raz mi zgasł. Nie chętnie odpala potem, więc jeżeli to kwestia tej stopki( a na to wygląda) to muszę się szybko z tym uporać.

Co do śrub,owy mechanik zasugerował że obejrzy moto za free i mi powie co i jak, ja się blaszkom nie przyglądałem, także jutro spróbuje zagiąć, a śrube dopiero na weekend, bo trochę roboty chyba z tym będzie.

PS.właśnie po ponad miesiącu dosłali mi osłonke na lampke z przodu,(wcześniej przysłali szybke i zegary)malowanie masakra, chyba sam bym to lepiej zrobił :D a do tego przysłali mi po raz drugi szybke za która życzę sobie bodajze 20 funtów...
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 26 cze 2014, 22:49

Dzis musiałem moto zostawić w pracy. Mechanik ogądał, ale bardziej z doskoku i za elektryke się nie wział. Po "zmacaniu" wydaje mi się, że kostka ktora łączy kable z odciecia zapłonu w stopce wydaje się felerna. Nie mam pewności czy tylko to, ale...Czy to jaka filozofia w wymianie tego? czy raczej,elektryk/mechanik powinien się zająć?
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: DaJan dodano: 27 cze 2014, 06:06

Szacun...najpierw tylko ja wypnij...pozdro.
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1466
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Re: Zontes Panther 125

Postautor: jacek.rc dodano: 27 cze 2014, 09:17

Kurna, jakie to fajne naprawiamy ,a raczej zajmujemy się motorkiem , który jest tysiące km dalej :oklasky: ,naprawdę globalna wioska :D :D :D .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 29 cze 2014, 23:27

Motocykl jeździ!!! W sobotę z kumplem chciałem obejrzeć to odcięcie zapłony w stopce, lekko ruszyłem, kumpel zakręcił i sporo dymu z kabelków przy stopce.
Beniamin miałeś rację. Co mnie zdziwiło. Rozłączyłem złączkę i motorek śmiga. Przy 70km/h miałem dziwne odczucie, jak gdyby tylnia oponia mi lekko się zlizgała/ruszała się. Zastanawiam się czy to wina braku ten śruby w zębatce, czy za mało powietrza w kole, czy może normalna rzecz gdy jedzie się w wietrze i na lekko mokrej nawierzchni? Stan opon oceniam na bardzo dobry.
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Kristof89 dodano: 05 lip 2014, 23:50

Dziś kolejna niespodzianka. Jako, że prędkościomierz mi nie działał, a km leciały w dół to pomyślałem, że coś ze ślimakiem może albo kablem(tak wyczytałem na forach). Znajomy robił kumplowi motocykl i stwierdził, że mam widelec odwrotnie założony i dlatego mam problemy jakie mam.
To, że motocykl miał lekkie obicia dawały do myślenia, że pewnie leżał, może nie coś poważnego ale jednak. Ale teraz nie wiem co o tym myśleć.
Może trzeba będzie poprzedniego właściciela odwiedził i spytać co jeszcze mnie czeka.
Kristof89
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:04
Lokalizacja: UK
Motocykl: Zontes Panther
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zontes Panther 125

Postautor: Luca dodano: 07 lip 2014, 09:12

Kristof89 pisze:... Znajomy robił kumplowi motocykl i stwierdził, że mam widelec odwrotnie założony

Że jak, że widelec odwrotnie :wielkieoczy: Błotnik założony odwrotnie to widziałem, ale całego widelca to jeszcze nie :rotfl:
Musisz teraz jeździć do tyłu i będzie wszystko ok :)
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 5010
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości