ROMET DIVISION 250ccm
divisionth ROMET DIVISION 250ccm – to klasyczny przykład nowoczesnego streetfightera wzorowanego na najlepszych motocyklach, głownie japońskich. Wyjątkowo ciekawa i odważna stylistyka nadwozia niewątpliwie pozytywnie wyróżnia ten motocykl na tle konkurencji. Stanowi też kolejny, niezwykle mocny, cios w skostniałą opokę mitów i legend nawarstwiających się wokół jakości chińskich motocykli. Cokolwiek myśleć o tych pojazdach, czy też o marce Romet jedno trzeba przyznać – to wyjątkowo efektowny motor!

Przede wszystkim wykończenia. Obiektywnie uważam, że nawet najwięksi sceptycy muszą oddać ukłon w stronę projektantów tego modelu. Wyposażenie oferowane w standardzie daleko wyprzedza realia do jakich przyzwyczaili nas importerzy chińskich jednośladów.
Stopka centralna, stopka boczna, elektroniczny wyświetlacz wraz z wyświetlaczem biegów i analogowym obrotomierzem, kierunkowskazy LED, tylna lampa LED, podświetlanie tablicy rejestracyjnej – LED. Dzielona kanapa o wykroju nawiązującym do najnowszych trendów, agresywne cygaro nisko osadzonego tłumika i naprawdę doskonale dobrane lusterka. Lampa przednia to skandalicznie dobra kopia Kawasaki ER-6.
Silnik to już niestety standard przewidziany dla klasy ćwiartek. Niemal identyczne rozwiązanie spotkamy w dwóch modelach Zipp'a – Tracken i Nitro. Jednocylindrowy, chłodzony powietrzem i zasilany gaźnikiem motor o mocy 18KM. Najczęściej spotykane rozwiązanie w tym przedziale pojemności.

Dane techniczne:
Rozstaw osi: 1420 [mm]
Silnik: 1 cylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, 2 zawory na cylinder, OHC
Pojemność: 223 cm3
Prędkość maksymalna: 140 [km/h]
Przeniesienie napędu: łańcuch
Moc maksymalna : 18 KM przy 7500 obr/min
Hamulec: przód / tył: tarcza o średnicy 290mm
Ogumienie: przód/tył: 110/70-17 ; 140/60-17
Liczba miejsc: 2
Masa pojazdu gotowego do jazdy: 144 kg
Pojemność zbiornika paliwa: 18 l

 
Copyright © Klub Chińskich Motocykli - 2010 (design Agnes
)