Magnus Corda 200ccm
magnus_cordath Magnus Corda 200ccm - propozycja marki Magnus to chyba jedyny na rynku chiński motocykl spełniający wszystkie wymogi dedykowane klasie enduro. Podobnie jak w przypadku pozostałych jednostek Magnusa, również tym razem postawiono przede wszystkim na funkcjonalność i wysokie parametry użytkowe motocykla. Doskonale zestrojone zawieszenie pozwala na bezpieczne i swobodne wypady terenowe, zarezerwowane dotąd wyłącznie dla jednośladów markowych. Przód to oczywiście upside down. Upside down, polega na odwróceniu amortyzatora względem układu klasycznego (czyli do góry nogami). Powoduje to, że część poruszająca się jest lżejsza a więc ma mniejszą bezwładność i lepiej wybiera dziury.

Bardzo dobrze dobrane proporcje długości do wysokości oraz niewielka masa własna stanowią główną tajemnicę walorów terenowych Cordy. Ten motocykl jest wyjątkowo stateczny i stabilny. Profesjonalnie zaprojektowana „karoca" zawdzięcza ducha efektywnej jednostce napędowej. Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik o pojemności 197ccm generuje moc rzędu 24,5KM. Zakładając, że motocykl adresowany jest do amatorów, zwolenników rekreacyjnej jazdy terenowej, do ręki dostajemy wyjątkowo atrakcyjny motocykl.
Oszczędna stylistyka utrzymana w kanonie najlepszych wzorców. Plastiki wykonane z trwałego, elastycznego tworzywa są bezpieczne i praktycznie niezniszczalne.
Corda to aktualnie najbardziej atrakcyjna pozycja w segmencie tanich motocykli terenowych.

Dane techniczne:
Wymiary: [mm] (dł x szer x wys) 2245 - 830 - 1190
Rozstaw osi: [mm] 1363
Waga: [kg] 116
Udźwig: [kg]/ Ilość osób 150 / 2
Koło przednie: 2.75 - 21
Koło tylne: 4.10 - 18
Silnik: Czterosuw, chłodzony powietrzem
Moc: [kW] 18
Pojemność: [ccm] 197
Skrzynia biegów: Manualna, pięciostopniowa,
Hamulec: przód / tył Tarczowy/Tarczowy
Zapłon: Elektryczny / kopniak
Prędkość max: [km/h] 120

 
Copyright © Klub Chińskich Motocykli - 2010 (design Agnes
)