close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 23 paź 2016, 22:19

Mt będzie dostępny w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: eNgine dodano: 23 paź 2016, 22:35

No ten CFMoto wygląda świetnie ( w końcu coś w moje gusta ;), ciekawe jak z wygodą i jaka cena. Konkurencja w tym segmencie jest ogromna.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 924
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 23 paź 2016, 22:48

eNgine pisze:No ten CFMoto wygląda świetnie ( w końcu coś w moje gusta ;), ciekawe jak z wygodą i jaka cena. Konkurencja w tym segmencie jest ogromna.

Konkurencja to jest w USA i Europie.
W Chinach konkurują głównie między sobą, bo inne cłem zablokowane.

USA i Europa to dla nich przyłów choć i tutaj chcą konkurować, ale to nie jest priorytet. Chińczycy mają bardzo szybko rozwijającą się klasę średnią muszą ich tylko przekonać że motocykl nie jest dla biedoty i przewożenia świń...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Snajper dodano: 23 paź 2016, 23:57

Wiem, że ostatnio zachowuję się jak smerf Maruda, ale wątpię, żeby nasi importerzy zdecydowali się na poważnie zająć większymi motocyklami. Dopóki rynek 125tek nie jest nasycony, zwyczajnie im się to nie opłaca. Coś tam niby prezentują, ale na poważnie będą musieli się tym zająć, dopiero kiedy rozwinie się rynek wtórny 125-tek i spadnie sprzedaż nowych egzemplarzy. Wtedy przesiadający się na większe pojemności będą dla nich możliwością wyjścia ponad "kreskę" w zysku.
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 24 paź 2016, 07:18

Junak dobrze przemyśli czy wejść znowu w CFMoto. 650tr i nk były witane na targach z radością, ludzie cieszyli się z ceny a potem się okazało że używana Japonia jest bezkonkurencyjna...i model nk nawet za 16tyś nie chciał się sprzedać.

Skutera 250 za 12tyś też nikt nie chciał. Za 10tyś poszły.

Jedna dostawa M20 sprzedawała się trzy sezony.
Z jednej strony Japonia a z drugiej strony niewiedza na temat chińskich motocykli.
W tym przypadku importer nie wspominał o chińskości sprzętu, ludzie jednak dokopali się że to cf moto i zapał do zakupów spadł. A wystarczyło użyć marketingu CF Moto.

Motocyklami tymi zrobiono mnóstwo kilometrów na wyprawach po Chinach no i jeździ nimi tam Policja. Wykorzystanie tamtej wiedzy mogłoby się przełożyć na sprzedaż w Polsce, na zaufanie.

A może Bennelli 500 (by keeway)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Dyziek76 dodano: 24 paź 2016, 07:31

Beniamin, problem moim zdaniem lezy gdzie indziej: w latwym i stalym dostepie czesci w PL i serwisie.
Koreanskie Daewoo sie sprzedawalo, bo czesci byly i serwis tez. Hyosunga czesto na ulicy jednak nie uswiadczysz.
Zipp Nitro, czy Twoj Keeway sa tez tego dowodem. Mnich tez silnika do swojej 150tki dostac nie mogl, a szulal w Romecie. W koncu sztukowal dorwana 250ccm...
Ludzie nie chca kupowac na Taobao...

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz
 
Posty: 379
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 24 paź 2016, 08:49

Dyziek po części masz rację. Choć jak się rozmawia z serwisami to najlepiej z częściami stoi barton, w skrajnych przypadkach są gotowi wykręcić część z motocykla na sprzedaż tylko po to aby klient miał. Na drugim miejscu niby stoi Almot, choć znam ten temat z podnóżkiem do J123 za 94zł...

Jak sobie wejdziesz na lexmoto.co.uk to tam jest wszystko do kupienia.
Części, Akcesoria jak i instrukcje serwisowe. Nie spotkałem się też, że ktoś na angielskim forum narzeka na poziom serwisu. Natomiast jeżeli chodzi o części to do 650 można kupić w UK, ale to też nie jest wyjście. Zresztą wiem od Junaka że CF-Moto przy sprzedaży motocykli importerowi ma klauzulę w umowie że ten musi kupić części za określoną kwotę. I nie ma przebacz. Od Almotu wiem że części do Junaka JetMax 250 mają od zajeb***.

Pytałem bo chciałem kupić taki skuter, o podpytałem o dostępność części. Własnie wtedy dowiedziałem się o tej umowie. I to jest dla CF-Moto standardem, widać nie tylko my widzimy problem z brakiem części...

Zastanawiam się też czemu Mnich nie pójdzie do rzecznika praw konsumenta i nie powoła się na to że importer musi zapewnić prze 10lat części. Ot tak po prostu, niech im zrobi koło pióra, może ktoś ich wreszcie wychowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 24 paź 2016, 16:16

beniamin82 pisze:... części... można kupić w UK...

Niby można ,tylko np bak do r 250 w przeliczeniu na złotówki to koszt ok 700 zł _boisie Chyba lekka przesada kupować do motocykla wartości 3000 :swir:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1753
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 24 paź 2016, 16:20

Morph pisze:
beniamin82 pisze:... części... można kupić w UK...

Niby można ,tylko np bak do r 250 w przeliczeniu na złotówki to koszt ok 700 zł _boisie Chyba lekka przesada kupować do motocykla wartości 3000 :swir:


Ten bak tyle kosztuje bo i w UK jest ostatni na półce,
Jinlun (Cixi) zbankrutował i nikt nie produkuje do niego części specyficznych.
Chłopaki w Chinach już tych baków dla mnie szukali...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 24 paź 2016, 16:24

I to jest problem ,co ma teraz zrobić rzesza posiadaczy R250 i pochodnych ,gdy im bak zacznie cieknąć ? W Hondzie czy Yamasze nie ma takiego problemu.Dyziek dobrze pisał ,jeżeli nie będzie dobrego zaopatrzenia w części, ludzie nie będą kupować chińskich sprzętów ,a już napewno nie za 16000 zł :/
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1753
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron