close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: krzakx dodano: 21 gru 2016, 12:27

Cześć :rad:

Kupiłem przedwczoraj Bartona Classic 125, niby spoko ok.4700km, opinie użytkowników dobre, nawet tutaj czarek_t pisze, że 8k km bez szwanku, a ja po przyjeździe z przyczepki zdjąłem motor + luźno latający prawy set....
ObrazekObrazek

Ogólnie to go ruda sz**ta bierze dość mocno, też tak macie? Czy na taką sztukę się nadziałem?
Mam jeszcze jedną wątpliwość, sam silnik działa bardzo kulturalnie ale przy pewnych zakresach obrotowych (podczas jazdy) cały motocykl dość mocno wibruje, też tak macie?
krzakx
Forumowicz
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2016, 23:41
Motocykl: Barton Classic 125
Płeć: mężczyzna

Re: Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: beniamin82 dodano: 21 gru 2016, 12:41

Znaczy nie rozpada, a rozkręca, a to różnica... :D

Rzeczywiście trochę rudej Ci wyszło. Dobrze by to było od razu potraktować jakimś WD40, a potem natłuścić.
Ja używam kokpit sprayu, i też chroni przez wilgocią. Widać poprzedni właściciel nie zabezpieczył ramy przed rdzą, a w Chińskich sprzętach raczej trzeba to zrobić na starcie.

Jak masz drgania, a masz silnik z wałkiem to podejrzewam niedokręcone śruby mocowania silnika.

Poświęć motocyklowi trochę czasu, podokręcaj śrubki, sprawdź jak położona jest instalacja elektryczna, czy nigdzie nie ociera.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: krzakx dodano: 21 gru 2016, 13:10

beniamin82 pisze:Znaczy nie rozpada, a rozkręca, a to różnica... :D

No własnie nie rozkręca a rozpada... normalnie odpadł od ramy trzpień z wewnętrznym gwintem... może to zdjęcie.
W wolnej chwili porozkrecam i zrobie zdjecia raz jeszcze.

Obrazek
krzakx
Forumowicz
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2016, 23:41
Motocykl: Barton Classic 125
Płeć: mężczyzna

Re: Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 21 gru 2016, 13:22

Rozkręć i do majstra co ogarnia spawy, da radę. Do jakości spawów w naszych chinolkach to dużo uwag, ale jedziemy :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: beniamin82 dodano: 21 gru 2016, 15:23

W ostateczności zawsze możesz śrubę na wylot założyć...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Barton 125 Classic ... rama się rozpada?

Postautor: jędrek dodano: 21 gru 2016, 18:41

krzakx pisze:Cześć :rad:

Kupiłem przedwczoraj Bartona Classic 125, niby spoko ok.4700km, opinie użytkowników dobre, nawet tutaj czarek_t pisze, że 8k km bez szwanku, a ja po przyjeździe z przyczepki zdjąłem motor + luźno latający prawy set....
ObrazekObrazek

Ogólnie to go ruda sz**ta bierze dość mocno, też tak macie? Czy na taką sztukę się nadziałem?
Mam jeszcze jedną wątpliwość, sam silnik działa bardzo kulturalnie ale przy pewnych zakresach obrotowych (podczas jazdy) cały motocykl dość mocno wibruje, też tak macie?
Poprzedni właściciel chyba go w rzece garażował :wielkieoczy:albo pod rynną :| ja używam plaka :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1249
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56


Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości