close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zastępczy CDI dla Suzuku GZ125

Zastępczy CDI dla Suzuku GZ125

Postautor: DjAbra dodano: 02 paź 2016, 23:28

Witam.
Potrzebuję wymienić moduł CDI w GZ125 99r.
Na alledrogo są moduły 8 pinowe niby do GN125 tyle że GN miały w oryginale 5 pinowe (2+3)
8 pinowe są 3x tańsze niż 5pin (mniemam że oba są tej samej jakości, oba są to chińskie zamienniki)
Poza tym GZ ma TPS (czujnik przepustnicy), ale GN go nie ma, a planuję w przyszłości wymienić też gaźnik na nowy do GN125 (też chiński, dostępny na alledrogo) ale ten nie ma opcji montażu TPS.
Więc zostaje mi przerobienie instalacji na tą z GN125 (czyli bez TPS), silniki na oko te same, ale słowo klucz - "na oko".
Czy ten 8pinowy zamiennik, swoją drogą mający podobną wtyczkę jak oryginalny CDI z GZ125 zadziała? Czy może lepiej dopłacić i od razu wsiąść ten 5pin jako najbardziej podobny do oryginału z GN125?
"Nikt nie wie, czy wróżki mają ogony... To jak wieczna tajemnica, jak niekończąca się przygoda." - Makarov Dreyar
Był Simson S51 a jest Marauder 125 :D
Awatar użytkownika
DjAbra
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2016, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Motocykl: Suzuki GZ125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 36

Re: Zastępczy CDI dla Suzuku GZ125

Postautor: beniamin82 dodano: 02 paź 2016, 23:39

Wrzuć fotki, obu najlepiej.
Zobaczymy co mamy u siebie, a może znajdziesz kogoś w okolicy z keewayem rks/rkv.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Zastępczy CDI dla Suzuku GZ125

Postautor: DjAbra dodano: 02 paź 2016, 23:46

moduł z oryginalnymi połączniami do GN125
Obrazek
moduł 8pin reklamowany jako do gn125
Obrazek
oryginalny moduł GZ125
Obrazek

Wiem że bez dłubania w kablach się nie obędzie, bo moduł 8pin mimo wszystko ma ciut inną wtyczkę ale jest tańszy od 5pinowego CDI.
"Nikt nie wie, czy wróżki mają ogony... To jak wieczna tajemnica, jak niekończąca się przygoda." - Makarov Dreyar
Był Simson S51 a jest Marauder 125 :D
Awatar użytkownika
DjAbra
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2016, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Motocykl: Suzuki GZ125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 36

Re: Zastępczy CDI dla Suzuku GZ125

Postautor: DjAbra dodano: 07 paź 2016, 18:50

generalnie chodzi mi o to czy mój oryginalny jeszcze silnik suzuki będzie dobrze pracował na takim module czy to klonem oryginalnego modułu (ten 5pin (2+3)) czy to z tym 8pin (zapewne od K157FMI). jak wyżej pisałem - w każdym w.w. przypadku kabelki lecą do przerobienia (uwzględniając pin-out "nowego" CDI), więc jak już bym rozdziabiał wtyczkę do CDI w moto to roboty będzie tyle samo.
"Nikt nie wie, czy wróżki mają ogony... To jak wieczna tajemnica, jak niekończąca się przygoda." - Makarov Dreyar
Był Simson S51 a jest Marauder 125 :D
Awatar użytkownika
DjAbra
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2016, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Motocykl: Suzuki GZ125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 36


Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości