close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nowy Barton N - problem z obrotami

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 09 cze 2016, 21:10

Chyba trochę przekombinowałem : postanowiłęm wczoraj jeszcze te śruby między głowicą a gaźnikiem dokręcić na ciepłym silniku, i tak dosyć solidnie dociągnąłem, jednak nie chciał potem odpalić - kręcił ale nic. Popuściłem lekko śruby i odpalił, dobrze bo robiłem to z 15 km od domu więc już się zacząłem martwić :)

Dziś się przejechałem jednak nadal mi nie pasowały te obroty, postanowiłem, że jeszcze pokręcę ale jak wrócę do domu i trochę obroty biegu jałowego obniżę - i znów nie chciał odpalić, nic a nic, myśleliśmy że może iskry nie ma, ale okazało się że tutaj wszystko ok - znów delikatne odkręcenie śrub i nagle odpalił, przejechałem się kawałek i potem znów nie chciał odpalić i już postanowiłem go dziś nie męczyć. Jutro chyba pojadę z tym do serwisu tylko boję się że nie będzie chciał odpalić.


No ale widzę, że już kilka osób ma podobne problemy z tym modelem Bartona, więc może jakaś wada fabryczna ?

Jeszcze zauważyłem że linka od sprzęgłą jest bardzo blisko rury i delikatnie się zaczęła przypalać, ale przypiąłem ją trytyką - więc polecam zwrócić na to uwagę jak ktoś nowego bartona n kupuje :)
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: garfik dodano: 09 cze 2016, 22:14

A, że takie zadam głupie pytanie... Zaglądałeś do puszki filtra powietrza?
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 10 cze 2016, 06:43

Patrzyłem ale tam wszystko w porządku,, filtr czysty na siatce tez nic nie ma :)
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: beniamin82 dodano: 10 cze 2016, 06:45

Icy, dokręcanie śrub nie powinno mieć wpływu na niemożliwość uruchomienia silnika.
Szczelność na tym połączeniu jest obowiązkowa.

Pytanie garfika jest całkiem zasadne. Może filtr powietrza jest zatkany czymś?
Ale to takie wróżenie na odległość. Może lepiej pojedź do serwisu, jeżeli są kumaci to ogarną na poczekaniu.

Na pewno do baku dostaje się powietrze?
Jak Ci nie będzie chciał odpalić to otwórz wlew baku na chwilkę i spróbuj ponownie.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: razzos dodano: 12 cze 2016, 14:02

icy_triangle, i jak tam, udało Ci się poradzić z odpalaniem/obrotami?

U mnie wciąż są problemy, moto było serwisowane, ale póki co niewiele się poprawiło.

Obecnie wygląda to tak - na zimnym silniku odpalanie ok, obroty ok 1100-1200. Po paru kilometrach jazdy jak już się silnik nagrzeje, i dochodzi do chwilowego postoju (światła, itp.) obroty spadają poniżej tysiąca, moto się ewidentnie dławi i czasami gaśnie jak nie podtrzyma mu się delikatnie gazu na manetce.
razzos
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2016, 07:45
Motocykl: Barton N125
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 12 cze 2016, 14:17

Oddałem moto do serwisu i póki co problem z obrotami został wyeliminowany - gaźnik został wyregulowany i bodajże przeczyszczony i teraz obroty są w miare ok - już na ciepłym silniku po dodaniu gazu wracają do poziomu 1-1,5 tyś, biegi się dobrze zmienia itd.

Jednakże mam bardzo duże problemy z odpalaniem na ciepłym silniku, rano na zimnym odpalił do razu - ssanie, potem półssanie i po chwili jazdy wyłączyłem. Jednak wystarczy że przejadę jakieś 10 km i go zatrzymam to już nie chce odpalić, kręci ale nie odpala - dam ssanie to jakoś jeszcze po kilku razach odpala. Ale jak pojeżdżę z pół godziny i wyłączę silnik to już w ogóle nie chce odpalić, z kopa też nic - dopiero jak postoi i przestygnie to odpali. Jeżdzę dosyć spokojnie, głównie po wsi na 4-5 biegu staram się nie kręcić powyżej 4,5 tyś obrotów póki jest na dotarciu.

Może coś ze świecą i fajką nie tak ? Czytałem, że te chińskie to raczej niska jakość. Przyznam szczerze, że kupując nowy motocykl to jednak miałem nadzieję że będzie dosyć pewny, a tak nie wiadomo kiedy odpali a kiedy nie :|
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: beniamin82 dodano: 12 cze 2016, 14:50

Na odpalanie na ciepłym musisz znaleźć jakiś sposób. Każdy egzemplarz może troszkę inaczej. Jeden potrzebuje półgaz inny nie może go mieć. Wyczujesz to pewnie.

Nie zamulaj przy docieraniu! W pełnym zakresie obrotów i na wszystkich biegach.
Jedyne co to wymagane są częste przerwy na ostygniecie. Optymalnie to tak 20km rano do pracy :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: icy_triangle dodano: 12 cze 2016, 15:57

Dzięki za odpowiedź, będę szukał takim razie optymalnego sposobu i postaram się bardziej go męczyć :)
icy_triangle
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:07
Motocykl: Barton N
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Barton N - problem z obrotami

Postautor: beniamin82 dodano: 12 cze 2016, 17:00

icy_triangle pisze:Dzięki za odpowiedź, będę szukał takim razie optymalnego sposobu i postaram się bardziej go męczyć :)

Oczywiście czerwonego pola obrotomierza unikaj...

W zasadzie świecę też dla spokoju wymień. 12zl nie majątek.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Poprzednia

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości