grandma pisze: Przebieg 4,6 tys km. Olej wymieniany był na początku sezonu przez wcześniejszego właściciela przy przeglądzie w serwisie firmowym Keeway'a.
A jesteś pewien, że olej był wymieniony? Poprzedniemu właścicielowi się nie wierzy i po zakupie olej i filtry się zmienia, by być 100% pewnym.
grandma pisze: Jednak było poniżej dolnej kreski, stąd pewnie trzeba było dolać oleju.
Jeśli było poniżej minimum i silnik pracował, to jak najbardziej silnik mógł mieć niewystarczające smarowanie i doszło do uszkodzenia, lub przyśpieszonego zużycia.
Teraz to nie odpalaj sprzęta, tylko wypuść olej do czystego pojemnika. Pozostaw go w tym pojemniku z godzinę (cząsteczki stałe osiadą na dnie) a potem powoli przelej do innego pojemnika i zobacz co zostanie na dnie. Jak będzie sporo opiłek to silnik do remontu. Ważny jest jeszcze kolor opiłek.
Filtr oleju też wymontuj i zobacz, czy nie nazbierał opiłków. Na taflę oleju też popatrz w słońcu, czy się nie błyszczy jak lakier metalik.
grandma pisze:
No i rozebrany rozrusznik, w środku trochę miedzianych porozrywanych przewodów wysypało się
Skręciłem do kupy i poniekąd działa.
Skąd te przewody, z wirnika, czy podłączenia szczotek? Jak z wirnika, to nic dobrego, jak od szczotek, to nie jest źle.
P.S.
Oby to jednak było sprzęgiełko rozrusznika
